• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Sosyal medya uzmanlığı nedir, ne iş yaparlar?

+1 oy
Geçenlerde sosyal medya uzmanlığı ile kolay para kazanıldığı hakkında bir yazı okumuştum. Sosyal medya uzmanlığı ve ne iş yaptıkları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
13, Şubat, 13 İnternet kategorisinde Kemal Arı tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Sosyal medya uzmanlığı ve yaptığı işler

Sosyal medya uzmanlığı; ücretli ya da ücretsiz olarak sosyal medya siteleri üzerinde bireysel ve kurumsal firmalara verilen hizmetlerin tamamını kapsamaktadır. Sosyal medya uzmanları yaptıkları çalışmalarla müşteri hesaplarının güncel kalmasını sağlamakla birlikte, reklam çalışmaları ile de müşterilerinin sosyal medya sitelerinden daha verimli sonuçlar almalarını sağlarlar.

Sosyal medya uzmanları ne iş yapar?

Sosyal medya uzmanlarının hizmet vermiş oldukları platformlarda yaptığı işler, çok geniş kapsamlı olmaktadır. Bu kişilerin vermiş olduğu hizmetlerden bazılarına göz atacak olursak, şunları söyleyebiliriz.

Profil ve sayfa güncelliği

Bireysel ya da kurumsal müşterilerinin anlaşmaya bağlı olarak profil ya da sosyal medya sayfalarını güncellemek, sosyal medya uzmanlarının yaptığı işler arasındadır. Yani anlaşmaya bağlı olarak çeşitli saatlerde paylaşımlar yapılması, firma hakkında bilgilerin verilmesi gibi yollarla hesap güncellemesi yaparlar.

Özgün içerik hazırlanması

Sosyal medyada paylaşılacak içeriklerin, özgün ve dikkat çekici bir şekilde hazırlanması yine bu kişilerin yaptığı işler arasındadır. Müşteri etkileşimi yönettikleri hesaplarla ilgili müşteriler etkileşimde bulunduğun da, sosyal medya uzmanları da müşteri ile etkileşime girerek, gerekli bilgileri verirler.

Sosyal medya reklamlarının yönetimi

Sosyal medya yöneticilerinin yani uzmanlarının yaptığı işlerden biride, yönettikleri hesaplardaki içeriklerin gerek görülmesi durumunda reklamını yönetmektir.

Sosyal medya uzmanlarının yapmış olduğu görevler, genel hatlarıyla bu şekildedir. Bunların dışında irili ufaklı farklı işlerde yapabilirler. Bu işlerin tamamı anlaşmaya bağlı olarak yapılmaktadır.

13, Şubat, 13 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...