• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri nelerdir?

+1 oy
Merhabalar. İlk bebeğim olduğu için doğal olarak bebeklerin geçirdiği süreçler hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Ancak bebeğim bu aralar çok huysuz olmaya başladı. Yaşça benden büyük olan 2 çocuk sahibi komşumuz, bebeğim için diş çıkarıyor olabilir uyarısında bulundu. Bebeklerde diş çıkarma belirtileri hakkında bilgi verebilir misiniz?
13, Şubat, 13 Çocuk kategorisinde Huysuz Ayça tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Merhaba. Bebeklerin diş çıkarırken genellikle, ağır bir huzursuzluk yaşarlar. Onların yaşamış olduğu bu huzursuzluk, özellikle uyku bakımından diğer aile bireylerini zor duruma bırakabilir. Bebeklerdeki diş çıkarma belirtileri, her bebekte farklı zamanlarda görülen şeyler olsa da, genellikle bir hafta öncesinden bu belirtiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Bebek diş çıkarırken görülecek belirtiler, şu şekildedir.

  • Diş çıkaran bebekler sıklıkla elini kulağına götürerek, kulaklarını kaşıma çabası içerisine girerler. Ya da huzursuz oldukları dönemde kulaklarıyla oynaması, bir belirti olarak kabul edilmektedir.
  • Ağlamak ve sürekli huzursuzluk hali, bu süreçte en sık görülen belirtilerin başında gelmektedir. Ancak bebekler normal zamanlarda da sık ağlayabildikleri için, her ağlayan bebekte diş çıkarma belirtisi olduğunu söylemek mümkün değildir.
  • Bebeklerin diş çıkarmaya başladıkları süreçte, iştah kaybına uğradıkları bilinmektedir. Diğer belirtilerle birlikte iştah kaybı görülmesi, bebeğin diş çıkardığına dair bir işaret olabilir.
  • Normal salya akışından çok daha fazla salyasının akması, bebeğin diş çıkarma belirtileri arasında yer alır. Ağız içi yapısı değişmeye başladığı için, fazla salya akması önemli bir belirtidir.
  • Yaşadığı huzursuzluk sebebiyle doğal olarak uyku düzeninin bozulması ve uyurken sıklıkla uyanması, yine bu belirtiler arasında görülmektedir.
  • Bulduğu tüm eşyaları ağzına götürmesi ve bu eşyalarla dişlerini kaşımaya çalışması, bu süreçte görülen bir başka önemli belirtidir.
13, Şubat, 13 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...