• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Sosyal Medya Reklamları mı, Adwords Reklamları mı?

+1 oy
Selamlar değerli arkadaşlar.

Ürün satışı için basit bir web sitesi kurdum. Sizce satmış olduğum ürünleri müşterilere sosyal medya üzerinden reklam vererek mi yoksa Adwords üzerinden reklam vererek mi ulaştırmam gerekir? İki yöntemin de birbirine karşı olan avantaj ve dezavantajları nelerdir? Bunlar hakkında bilgi vererek tavsiyede bulunursanız, çok minnet duyarım.
13, Şubat, 13 Webmaster kategorisinde Kamil Tunç tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Sosyal medya reklamları ile Adwords reklamları arasındaki farklar

Adwords ile sosyal medya reklamları arasında 2 reklam türünün de birbirine karşı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Bu reklam çeşitlerinin avantajlarını ayrı ayrı değerlendirecek olursak, şunları söyleyebiliriz.

Sosyal medya reklamlarının avantajları

Sosyal medya reklamlarının avantajlarını daha çok Facebook üzerinden değerlendirecek olursak, tam olarak şunlardan bahsedebiliriz.

Hedef kitle seçimini, çok daha rahat bir şekilde yapmak mümkündür. Reklamın görünmesini istediğimiz kişinin bulunduğu şehir, yaşı ve cinsiyeti gibi farklı birçok özellikleri bu sayede belirleyebiliriz. Bu özellik reklamlarında bu kadar detaylı değildir.

Sosyal medya reklamlarının diğer bir avantajı da, doğru bir planlama yapıldığı zaman Adwords reklamlarından daha ucuza gelmesidir.

Adwords reklamlarının avantajları

Adwords reklamları ise daha çok, arama sonucuna yönelik reklam gösterimi yapmaktadır. Bu sayede doğru anahtar kelime seçimi yapıldığında, Google üzerinden o anahtar kelime ile ilgili kullanıcıların yaptığı aramalarda sizin ödemeyi kabul ettiğiniz ücrete bağlı olarak reklamlarınızın ilk sayfada ve hatta ilk sırada çıkması mümkündür.

Doğrudan satın almaya yönelik aramalar için, bu önemli bir avantaj sunmaktadır. Ancak genellikle satış konusunda verilen reklamların maliyetleri, fazla olmaktadır.

13, Şubat, 13 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...