• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Çocuğa kaç yaşında akıllı telefon alınır?

0 oy
Merhaba. Çocuğun sağlıklı gelişimi ve teknoloji ile bağlantısı gibi durumları düşündüğünüzde, çocuğa kaç yaşında telefon alınmalıdır? Çocuğum 6 yaşında ve ısrarla telefon istiyor onu üzmekte istemiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilemedim.
13, Şubat, 13 Çocuk kategorisinde Zühal Karakaya tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Çocuklara kaç yaşında akıllı telefon alınmalıdır?

Merhaba sevgili takipçimiz.

Teknolojinin faydaları olduğu gibi zararları hakkında da bilgi sahibi olan ebeveynler, çocukların başta akıllı cep telefonları olmak üzere tablet gibi farklı teknolojik aletler kullanmaları hususunda haklı olarak kaygıya düşmektedir.

Bir kısım alman bilim adamları çocukların da teknolojiye katılım haklarının bulunduğunu savunarak çocukların akıllı telefon ve tablet kullanımı konusunda olumlu görüş bildirirse de, yine farklı alman bilim adamları ile dünya genelinde bu konu üzerinde araştırma yapan farklı ülkelerden bilim insanları, ilköğretim yaşının altındaki çocuklara akıllı telefon alınmasını uygun bulmamaktadır.

Ancak uzmanlar günlük ortalama 30 dakikalık tablet ya da akıllı telefon kullanımını, çocuklara teknolojik ürünleri sevdirmek açısından faydalı bulmaktadır. Bu süreç içerisinde ise, kontrol mutlaka anne ve babanın elinde olmalıdır.

Yani ilköğretim çağını geçmiş çocukların yine anne baba kontrolünde akıllı telefon kullanmaları tavsiye edilirken, bu çağın altında olan çocukların ise günlük ortalama yarım saatlik bir süreç için ebeveyn kontrolü ile tablet ve telefon kullanmalarına müsaade edilmelidir.

Çocukların özellikle internet bağlantısı olan cihazlarda kendilerine tehlikelerden koruyamayacak olmaları ve birçok olumsuz unsurla karşılaşma ihtimalleri sebebiyle, internet bağlantılı cihazlar kullanımı konusunda daha dikkatli olunmalıdır.

2, Mart, 2 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
2, Mart, 2 Master tarafından düzenlendi
...