• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Sosyal medya sitelerinden para kazanabilir miyim?

+1 oy
Merhaba. Facebook ve Instagram üzerindeki hesaplarımda, 30 binin üzerinde takipçilerim var. Bu alanlarda nasıl para kazanabilirim ve bunu nasıl değerlendirebilirim.
11, Şubat, 11 İnternet kategorisinde Ahmet Çelen tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Sosyal medya sitelerinden para kazanmanın yolları

Merhaba sevgili takipçimiz. Sosyal medya siteleri üzerinden çeşitli yollarla para kazanmak mümkündür. Doğru bir strateji ve biraz dikkatli bir çalışma sonrası, tüm sosyal medya sitelerinden kazanç elde edebilirsiniz. Bu platformlar üzerinden elde edeceğiniz kazançlar, kullanacağınız yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Bunları maddeler halinde kısaca sıralayacak olursak, şunları söyleyebiliriz.

Sosyal medya sitelerinden para kazanmak

Sorunuza Facebook sayfaları üzerinden örnek vermek, tüm sosyal medya siteleri hakkında bir genelleme yapmanıza yardımcı olacaktır.

Facebook sayfaları üzerinden takipçi sayınızı fazla olması ve bu takipçilerinin etkileşiminin tatmin edici düzeyde olması durumunda, farklı yollarla para kazanabilirsiniz.

Facebook sayfası üzerinden para kazanabileceğiniz yöntemler, şunlardır.

  • Anlaşacağınız web sitelerinin yazılarını paylaşarak, web sitesine ziyaretçi göndermek koşuluyla para kazanabilirsiniz. Bu yöntemle web sitesine gidecek ortalama ziyaretçi sayısı, kazanabileceğiniz miktarın belirlenmesi için önemlidir.
  • Facebook sayfanız üzerinden yine takipçi sayınızı ve etkileşime göre kazanç sağlayabileceğiniz bir diğer yöntem de, özel reklamlar almaktır. Bu reklamlar bir markanın ürünü ile alakalı olabileceği gibi, başka bir Facebook sayfasının tanıtımı şeklinde de olabilir.
  • Ürün satışı da yine sosyal medya üzerinden para kazanmanın yolları arasında yer almaktadır. Kendinize ya da satış ortaklığı yaptığınız firmaya ait ürün ve hizmetleri satarak sosyal medya siteleri üzerinden para kazanabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemlerin mantığıyla aşağı yukarı tüm sosyal medya sitelerinden, benzer şekillerde kazanç elde etmeniz mümkündür.

13, Şubat, 13 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...