• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,064 soru

644 cevap

92 yorum

168 kullanıcı

Yoast Seo eklentisi faydalımı? Kullanması zorunlumu?

+1 oy
Selamlar. Wordpress sitelerde yoast seo eklentisi var. Bu eklentiyi kullanmak faydalımı acaba. Birde kullanmasak ne olur bir zorunluluk falan varmı sitenin Google üzerinde üstte çıkması için şart olan bir şeymidir?
10, Şubat, 10 Webmaster kategorisinde Muhammed Yıldız tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Yoast SEO eklentisi faydaları

Merhabalar. Sorunuza cevap verirken, bazı hususları dikkate almak gerekir. SEO eklentisi web siteleri için özellikle arama sonuçlarında gözükecek başlık ve meta açıklama kısmının yazılması sebebiyle, bir önem taşımaktadır.

Başta soru cümleleri ile başlayan konular olmak üzere, zor giriş yapılan içerikler için net açıklama kısmını düzenleme imkanı veren Yoast SEO kullanımı daha fazla fayda sağlamaktadır.

Ancak web sitenize eklediğiniz içerikleri tam olarak SEO kurallarına uygun olarak yazmanız durumunda, böyle bir eklentinin fazla bir önemi kalmamaktadır. Lakin tekrardan belirtmek gerekirse soru cümlesi ile başlayan konuların giriş kısımlarını anahtar kelime ile yazmak zor olacağından, böyle bir eklentiye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yoast SEO eklentisi kullanmak zorunlu mu?

Bu sorunuzun cevabına gelecek olursak, bu eklentiyi kullanmak zorunlu değildir. Tercihinize göre Yoast SEO eklentisi ya da farklı SEO eklentileri kullanabilirsiniz. Yine tercihinize bağlı olarak hiçbir eklenti kullanmadan, web sitenizi rahat bir şekilde ilerletmeniz mümkündür.

Bu sadece sizin yazım beceriniz ve Google tarafından sizden istenilenleri karşılamanıza bağlıdır. Kendinize kolaylık sağlamak ve yazdığınız içeriklerin SEO kurallarına uygunluğunu görmek için Yoast eklentisi ayrı bir fayda sağlamaktadır. Hatta aslında bu eklentinin en önemli faydasının, yazılan içeriğin SEO ile ne kadar uyumlu olduğunu görmeye imkan vermesidir diyebiliriz.

Webmaster konuları hakkında detaylar için, aynı kategoride yer alan soru ve cevaplarına bakabilirsiniz.

13, Şubat, 13 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...