• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

854 soru

537 cevap

92 yorum

157 kullanıcı

Yemin kefareti ?

0 oy
Selamun aleykum hocam. Ben bundan 3 sene önce biriyle çıktım zina ettim. Ve bolca tovbeler ettim 3 sene boyunca zina etmedim sevgili Yapmadim etmemeyede yemin ettim. Zina ettigimden dolayı çok pişman oldum. Yanlis anlamayın çok çok ileri gitmedik ama zinaydi neyse biz 3 sene önce ayrıldık birdaha hiç konuşmadım onunla yaklaşık 2 ay önce geri döndü bana mesaj atti ve konuşmak istediğini söyledi ben ondan önce bir daha onunla zina yapmicam onu affetmicem onunla konusmicam vs. Bol bol tovbe ettim neyse mesaj atti 1 hafta oyle normal konuştuk sonra benimle evlenmek istediğini söyledi kabul etmedim bi kaç olay yüzünden neyse buluşmak istedi yüzyüze evliliği konusuruz vs. Tarzında bende kabul ettim yanına gittim elini uzattı istemedende olsa hiçbirşey hissetmeden (samimi bir şekilde söylüyorum) elini sıktım sonra konuşurken sacimin ucunu tuttu ne yapıyorsun dedim oyle saçını oksuyorum dedi hala düşündükçe deliriyorm her neyse hocam vakit kaybetmeden konuşmayı kestim ama tovbelerim bozuldu bunun azabini görüyorum üzülüyorum. Yemin Kefaret borcunu ödemem lazım ogrenciyim belli bir maaşım yok ama geçen seneden kalma 1000 tl gibi bir birikmisligim var yaz tatilinde ise girmistim. Neyse ben ödemek istiyorum ya da oruç tutuluyormus oruç bana uygunmudur bilmiyorum birine sordum 10 kişiyi sabah akşam doyur dedi ama çok bozdugum yemin var bu kadarını karsilayamam ne yapmam lazım bir imam bana bir yeminin için slami 10 kitap alırsan ödenir dedi ne kadarı doğru yardımcı olurmusunuz
23, Nisan, 23 İslam kategorisinde misafir tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Ya arkadaş kitap mitap bunları kim uyduruyor. Tövbe etmişsiniz kişiyle görüşmemeye ve kişiyle görüşmüşsünüz, kişi isteğiniz dışında size müdahalede bulunmuş burada suçunuz nedir? Ben burada bir şey göremiyorum. Kaldı ki kendi isteğiniz ile de (tekrar bir şeyler hissettiyeseniz) birlikte olmaya karar verebilirsiniz. Bir yoksulu doyurun ( gelirinize bağlı olarak bir öğün olur, bir hafta olur, bir ay olur) sonra elinizi açıp Allatan af dileyin. Unutmayın Allah insana şah damarından yakındır, kalplerde olanı bilendir. Samimiyseniz dilerse Allah affedecektir. Kaldı ki Allah büyük günahlardan uzak durulduğu ( şirk, iftira, vb) takdirde ufak günahları affedebileceğini söylüyor.
nisa 31Eğer yasaklandığınız günahların büyüklerinden uzak kalırsanız, diğer kötülüklerinizi örteriz ve sizi nimet ve bereket dolu bir varış yerine ulaştırırız.

13, Haziran, 13 oki tarafından cevaplandı
...