• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,053 soru

643 cevap

92 yorum

166 kullanıcı

Ölum korkusu

0 oy
Hocam benim surekli her saniye olum korkum var once hastalik korkusuydu simdi ölum korkusu var ama her saniye kalbim carpiyor icimdeki ses hic susmuyor her seyi dine yoruyorum dusunuyorum bazen 4 yasinda cocugum var once onu kaybetme korkusuda vardi simdi kendimde basladi o korku cocugum ne yapar bensiz bana bisey olursa diyorum bana cok duskun beni opse niye optu acaba diyorum son opusumu acaba diyorum surekli bi ruya gorsem mesela hemen dindeki anlamina bakiyorum bukadar 4 5 haftadir surekli bu korku var hayat zehir agzimin ici zehir gibi hic biseyden keyif almiyorum icimde surekli kendi sesimle konusuyorum sacma biliyorum ama surekli her saniye olurmu insanda bu dusunce kendim icim boslukta gibi alalha isyan atmiorum onun dedigi olur illaki bunuda biliyorum allah hissetirirmi boyle birseyi malum falanmi oluyor diye korkuyorum ama allaha isyan olarak algilamayin bunu asla oyle bir niyetle korkmuyorum cocugumu dusundugum icin korkuyorum surekli alalha dua ediyorum alalhim oglumun gunu gormeyi onun evlatlarini gormeyi nasip et yaslaninca al beni yanina diye dua ediyorum gunahami giriyorum piskolojikmi bu yoksa 3 ay once kayinpederim öldu 15 20 gun ben baktim bir bucuk aydir falan bu korkum var hic boyle birsey dusunmemistim daha once hissetmiyordum hic boyle birseyi seytanmi vesvese veriyor acaba onuda dusunuyorum bilmiyorum piskolaga gittim sen ilac tedavisi goruceksin diyor beni aydinlatin lutfen dua etsem ediyorum zaten hepde rabbim kabul edermi bu dualarimi bu isteklerimi allah kimseye kabul etmiycegi duayi ettirmez diyorlar dogrumu bu aciklarmisin hocam saolun
23, Nisan, 2019 İslam kategorisinde Seda tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Allah kimseye kaldıramayacağının üzerinde yük vermez.Ölüm sizi etkilemiş ve psikolojik olarak sıkıntıya sokmuş destek alın. Birde elbette ki ölümden kaçış yok ve hepimiz öleceğiz ama her gün öleceğinizi düşünerek yaşayamazsınız. Ayrıca gaybı sadece allah bilir böyle rüyalar filan yada içinize doğması diye bir şey yoktur. Rüyalar bir haberci değildir bilinç altımızın bir ürünüdür. Evlatlarınıza bakabilmek için uzun yaşam dilemeniz günah değildir. Allah kuluna şah damarından yakın olduğunu söylüyor, siz duanızı edin ve yaşamdan keyif almaya çalışın.

bakara 286  Allah hiçbir benliğe, yaratılış kapasitesinin üstünde bir yük yüklemez/teklifte bulunmaz. Her benliğin yaptığı iyilik kendi lehine, işlediği kötülük kendi aleyhinedir/kişinin hem kendisini hem başkaları için kazandığı onun lehine, yalnız kendi nefsi için kazandığı onun aleyhinedir/kişinin kendi emeği ile kazandığı lehine, başkalarının sırtından kazandığı aleyhinedir. "Ey Rabbimiz! Unutur yahut hata edersek bizi hesaba çekme. Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize, güç yetiremeyeceğimiz şeyleri de yükleme. Affet bizi, bağışla bizi, acı bize. Sen bizim Mevlâ'mızsın.Gerçeği örten nankörler/inkârcılar topluluğuna karşı yardım et bize!"

13, Haziran, 2019 oki (300 puan) tarafından cevaplandı
...