• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,053 soru

643 cevap

92 yorum

166 kullanıcı

Evlenmek istiyorum

0 oy
Selamun aleyküm ben 27 yaşında mesleği olan bir bayanım ve evlenmek istiyorum çok dua ediyorum ama hayırlı istediğim gibi birisi çıkmadı benim aile ve kafa yapıma uyan birisi var ona evlilik anlamında yakın lık kurmak yanlış mı nolur yardım edin ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ayrıca evlilik için dua var mı varsa nolur yazın bana çevremdeki benden küçükler bile evleniyor maalesef kıskanıyorum rabbim neden benim duama icabet etmiyor rica ediyorum bana dua edin ve sorumu yayınlamazsanız sevinirim
4, Şubat, 2019 İslam kategorisinde Hüsne tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

bence hiç bir sakıncası yok. Evlilik maksadı ile istediğiniz ile görüşebilirsiniz. Kur'an da mümin kadınlar ile mümin erkeklerin birbirlerinin dostu olduğu aynı ortamlarda bulanabileceği sohbet edebileceği yazıyor. 

tevbe 71
Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyilik ve güzelliği belirlenene özendirirler, kötülük ve çirkinliği belirlenenden sakındırırlar. Namazı/duayı yerine getirirler, zekâtı verirler. Allah'a ve resulüne itaat ederler. Allah bunlara rahmet edecektir. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

Bakara 235. İddet bekleyen kadınlara evlenme isteğinizi dolaylı yoldan anlatmanızda veya böyle birşeyi içinizde saklamanızda sizin için hiçbir günah yoktur. Allah bilmiştir ki, siz onları mutlaka anacaksınız, unutmayacaksınız. Bu sırada onlarla, örfün normal göreceği sözlerle konuşma dışında gizli bir buluşma için anlaşmayın. Ve zorunlu olan süre doluncaya kadar nikâhı bağlamaya girişmeyin. Bilin ki, Allah, benliklerinizin içindekini bilir. O'ndan sakının. Ve bilin ki, Allah çok affedicidir, çok yumuşak davranışlıdır.

14, Haziran, 2019 oki tarafından cevaplandı
...